Chcete se dovědět víc o produktech, které nabízíme? Sledujte nás na sociálních sítích :-) Najdete nás na Instagramu a na Facebooku. Váš VitalMed.cz

3-free, 5-free, 7-free…?

Ať už je to na nohou nebo na rukou, nalakované nehty jsou populárním módním doplňkem, který se těší oblibě všech věkových kategorií dámské populace. V případě laků na nehty se chemii prostě nevyhneme. Dosud neexistuje stoprocentně přírodní lak na nehty, který bychom si naše nehty mohly bez výčitek a starostí o své zdraví aplikovat. Napadlo Vás ale, že existuje způsob, jak vybírat šetrnější variantu tohoto oblíbeného kosmetického produktu?

 Tajemství označení free- ?

Tajemství se ukrývá za jednoduchým, ale inovativním označením ,,free“. Free-laky na nehty jsou označovány 3 až 10, no dokonce 12- nebo 20-free, a to v závislosti na tom, kolik nebezpečných chemických látek NEobsahují.  Samozřejmě, čím vyšší je číslo ,,free“ , tím většímu počtu chemických látek se výrobce při výrobě laku vyvaroval. Je ale nutné prozradit, že toto označení není regulováno oficiálním nařízením, které by specifikovalo, které toxické látky se skrývají za jednotlivými čísly a je jen na výrobci, kolik látek ve své receptuře vynechá. Používání označení je marketingovou strategií každé značky, která šetrnější laky na nehty na trh přináší. 

 Jaké nebezpečné látky laky na nehty obsahují?

Charakteristický zápach konvenčních laků na nehty způsobuje několik ingrediencí s prokázanými škodlivými účinky na lidský organismus. Ty patří mezi ,,top“ těch chemikálií, které free laky na nehty NEobsahují. Formaldehyd je hodnocen jako silný karcinogen, může vyvolávat alergické reakce, závratě a dráždit kůži. U toluenu jsou zmiňovány negativní účinky na hormonální a imunitní systém, může být původcem závratí a bolestí hlavy. Neblahý vliv na vývoj lidského plodu a hormonální vývoj mohou mít ftaláty, které lakům na nehty dodávají pružnost a zabraňují odlupování. Formaldehydová pryskyřice, která má v laku na nehty vytvrzovací efekt a parabeny s konzervačním účinkem jsou zároveň silnými alergeny. Parabeny mohou mít navíc toxický účinek na reprodukční systém a hormonální rovnováhu. Syntetický kafr může při požití mít toxický účinek na játra. 

Po přečtení všech informací o těchto škodlivých účincích věřím, že na okusování nalakovaných nehtů všechny zapomeneme. 

Temperamentní vlna barev 5-free a 7-free laků ze Španělska

Ani jednu z výše zmíněných chemikálií nenajdete v 5-free a 7-free lacích na nehty značky Handmade Beauty, které nabízíme v našem eshopu. Sympatická zakladatelka značky, Španělka mexického původu Diana, je současně majitelkou několika salónů krásy, které založila s respektem ke svému záměru vytvářet víc než jen ,,kosmetiku“ - sahat po přírodních ingrediencích a co nejvíc přispívat k eliminaci toho, co může při péči o krásu uškodit. Vyberete si i vy z naší škály tohoto originálního produktu?